O ZNAČKE VLASTA ŽÁK


Vitajte na mojej stránke Vlasta Žák.
Som slovenská súčasná výtvarníčka. S textilom a textilnými technikami pracujem už od roku 2005. Aktívne vystavujem v galériách na Slovensku i v zahraničí. Som zastúpená v súkromných aj galerijných zbierkach renomovaných slovenských inštitúcií ako Galéria Jána Koniarka v Trnave, Slovenská národná galéria v Bratislave, Galéria mesta Bratislavy, Nitrianska galéria a v ďalších.
Viac z môjho umenia si môžete pozrieť na stránke vlastazakova.com

Po rokoch práce v ateliéri a mnohých samostatných aj kolektívnych výstavách som sa rozhodla vyjsť z galérií do ulíc a priniesť vám radosť aj v podobe drobných kúskov môjho umenia. A tak okrem textilných obrazov, objektov a mäkkých plastík pre vás s láskou pripravujem aj vyšívané šperky a tašky pod značkou VLASTA ŽÁK. ktoré môžete nosiť všade so sebou, prípadne potešiť takýmto darčekom svojich blízkych.


Textilné šperky som začala vytvárať ako drobné umelecké kúsky popri mojich dvoch malých deťoch. Pri tvorbe návrhov vychádzam zo svojej voľnej tvorby. Baví ma miešať žiarivé farebné nite a vytvárať rôzne odtiene v rámci jednej farby. Prvá kolekcia s názvom Vlčia rozprávka predstavuje príbeh jedného divokého lesa ktorý si chce podmaniť ruka človeka. Keď však spozná jeho nespútané čaro, už mu nedokáže ublížiť.

Touto tematikou vyjadrujem svoju snahu pomôcť ochrániť prírodu. Aj keď vytváram šperky z nových materiálov, veľmi efektívne využívam každý centimeter materiálu a úplné zvyšky používam ako výplne do svojich textilných plastík. Mojou víziou je vytvárať nadčasové a kvalitné výtvarné šperky. 
  
Ak máte otázky alebo by ste si chceli spoločne so mnou navrhnúť svoj vlastný šperk, neváhajte a kontaktujte ma

foto: Atelier 100, veniec a kvety: Laví, odev: Vlasta Žáková